MENU

Atala: Selekzioak

ENEKO-IZKARA

Juniorrak Bizkaiko Aurre-Selekzioetan sartu dira

Datorren asteburuan, Minien ohiko deialdiarekin bat egingo dute Euskadiko eta Nafarroako Txapelketa prestatzen hasiko diren Juniorrek. Adi entrenamenduen zerrenda eta ordutegiei.

MINIBASKET MAILAKO GIZONEZKOEN

  • TOKIA / LUGAR: LA SALLE IKASTETXEA (Kiroldegian) Madariaga Etorbidea kalea, 67 – Deustu (Bilbao)
  • EGUNA / DIA : 28/11/2021 (domingo)
  • Deialdia/Convocatoria: 15:45etan
  • Entrenamendua / Entrenamiento: 16:00etatik 18:00etara

MARTIN LOPEZ (ASKARTZA)
MIKEL LUEJE (ASKARTZA)
PATRIK ALAÑA (BERANGOKO HONTZURIAK)
ENEKO REGUERAS (BERANGOKO HONTZURIAK)
MIKEL RODRÍGUEZ (BERANGOKO HONTZURIAK)
IMANOL MONTAÑO (BERANGOKO HONTZURIAK)
UNAX MARTINEZ (BERRIO-OTXOA)
OIER GANZABAL (BERRIO-OTXOA)
ASIER PEREZ (BERRIO-OTXOA)
GALDER MATEO (BERRIO-OTXOA)
PEDRO MONASTERIO (BOSKOZALEAK)
AIMAR MARAÑÓN (AD ESCOLAPIOS BILBAO)
MIGUEL ANDRIO (AD ESCOLAPIOS BILBAO)
MARKEL BENGOETXEA (EGUZKIBEGI IBAIZABAL)
ANDER MUÑOZ (SALLEKO)
MARTXEL POMES (TABIRAKO)

Hautatzailea / Seleccionador: Jokin Kamiruaga
Laguntzaileak /Ayudantes: Gorka Atxalandabaso eta Jon Ander Paredes.

MINIBASKET MAILAKO EMAKUMEZKOEN

  • TOKIA / LUGAR: LA SALLE IKASTETXEA (Kiroldegian) Madariaga Etorbidea kalea, 67 – Deustu (Bilbao
  • EGUNA / DIA : 28/11/2021 (domingo)
  • Deialdia/Convocatoria: 15:45etan
  • Entrenamendua / Entrenamiento: 16:00etatik 18:00etara

UXUE AGUIRRE ITURBURU (LA SALLE)
ALEJANDRA SIERRA CASADO ( LA SALLE)
NIKOLE DÍAZ MIER (DOSA SALESIANOS)
ITXASNE GÓMEZ RODRÍGUEZ (DOSA SALESIANOS)
IZARO MINGEGI COSTA (URDANETA)
LAIA ARTETXE URLEZAGA (SEBER ALTUBE)
OLATZ TORREALDAY OAR-ARTETA (SAN FIDEL)
URIBARRI PERUGORRIA IRIARTE (TABIRAKO JESUITAK)
AMAIA UNAMUNO OMAETXEBARRIA (ALLENDE SALAZAR)
LIBE HORMAETXE ZABALA (TABIRAKO KURUTZIAGA)
AINHOA GOROSTIAGA CRESPO (LOIOLA INDAUTXU)
NEREA SALGADO GOROSTIAGA (MARISTAS)
AROA CUADRA ÁLVAREZ (GETXO)
NERE BLANCO GALLASTEGI (IBAIZABAL)
NAHIKARI TORRES SÁNCHEZ (IBAIZABAL)
ANE ZARZUELO NAVARRO (ASKARTZA)

Hautatzailea /Seleccionador: Jorge García
Laguntzaileak / Ayudantes: Iker Añón, Noemi López e Iratxe Adán

JUNIOR MAILAKO GIZONEZKOEN

  • TOKIA / LUGAR: LA SALLE IKASTETXEA (Kiroldegian) Madariaga etorbidea kalea, 67 – Deustu (Bilbao)
  • EGUNA / DIA: 28/11/2021 (DOMINGO)
  • Deialdia / Convocatoria: 17:45etan
  • Entrenamendua / Entrenamiento: 18:00etatik 19:30etara

AIERT VELASCO (BILBAO BASKET)
KEPA DE CASTRO (BILBAO BASKET)
IKER CHACON (BILBAO BASKET)
JAVIER RODRIGUEZ (BILBAO BASKET)
OIER RIVAS (BILBAO BASKET)
BEÑAT ARTEAGOITIA (BILBAO BASKET)
DAVID MONGE (BILBAO BASKET)
GONZALO HUESO (SANTURZTI)
OIER DE LAS HERAS (SANTURTZI)
URKO MADARIAGA (SANTURTZI)
JOKIN CAMARERO (TABIRAKO)
ZAKARIAE GHASSEL (PATRONATO)
LAIN MARTINEZ (ASKARTZA CLARET)
AITOR GOMEZ (ASKARTZA CLARET)
DIEGO SAEZ (UNAMUNO)

Hautatzailea /Seleccionador: Eneko Izkara
Laguntzaileak Ayudantes: Aitor Uriz y Javier Sainz de la Maza

JUNIOR MAILAKO EMAKUMEZKOEN

  • TOKIA / LUGAR: LA SALLE IKASTETXEA (Kiroldegian) Madariaga etorbidea kalea, 67 – Deustu (Bilbao)
  • EGUNA / DIA: 28/11/2021 (DOMINGO)
  • Deialdia / Convocatoria: 19:15etan
  • Entrenamendua / Entrenamiento: 19:30etatik 21:00etara

UXUE JUBERA (LOIOLA INDAUTXU)
MAIALEN DE MIGUEL (LOIOLA INDAUTXU)
NEREA CARRASCO (LOIOLA INDAUTXU)
LAURA CASTRO (LOIOLA INDAUTXU)
AMARA BERAZA (LOIOLA INDAUTXU)
MALEN MARKOARTU (UNAMUNO)
AMALI TOMBO-TOMBO (UNAMUNO)
ANE GONZÁLEZ (TABIRAKO)
NAIA PUENTE (TABIRAKO)
ELENE SARASUA (TABIRAKO)
OLATZ FERNÁNDEZ (BARAKALDO BASKET)
JULENE ROYALE (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)
OLAIA ARENAS (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)
PAULE LOROÑO (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)
NILE MUGIRA (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)
JUNE RUIZ (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)

Hautatzailea /Seleccionadora: Nerea Sanz
Laguntzaileak Ayudantes: Ibon López de Letona y Miren Agirregoikoa

Gehiago
ASIER-FDEZ-INF-MASC-BIZK

Ia aldaketarik ez Haur eta Kadete mailako Euskadiko deialdietan

24/11/2021 • Berriak, Nagusiak, Selekzioak • Views: 445

Box2021eko azaroaren 28an ospatuko diren Haur eta Kadete mailako Euskadiko Aurre-Selekzioen entrenamenduen deialdiak, emakumezkoen eta gizonezkoen kategorietan, Espainiako Haur eta Kadete Selekzioen Txapelketa prestatzeko. /box KADETE EMAKUMEZKOAK - NAIA ZUBIAGA (SEGLE XXI) - DAVIANE MINDOUDI

BIZKAIA

Berrikuntza gehiago Bizkaiko Minien deialdietan

17/11/2021 • Berriak, Nagusiak, Selekzioak • Views: 667

Bizkaiko MINIBASKET MAILAKO GIZONEZKOEN aurre-hautaketaren deialdia bidaltzen dizuegu. Entrenamendua , datorren igandean, Azaroak 21,   Deustuko La Salle Ikastetxean  (kiroldegian). TOKIA / LUGAR: LA SALLE IKASTETXEA (Kiroldegian) Madariaga Etorbidea kalea, 67 – Deustu (Bilbao) EGUNA / DIA

INF-FEM-BIZKAIA-ITURRIOZ

Lehen mozketa handiaren ondoren, 22 bizkaitar deitu dituzte Euskadiko aurre-selekzioetarako

17/11/2021 • Berriak, Nagusiak, Selekzioak • Views: 725

KADETE EMAKUMEZKOAK - NAIA ZUBIAGA (SEGLE XXI) - DAVIANE MINDOUDI (SEGLE XXI) - LEIRE VALLEJO (GERNIKA) - NORA UNAMUNO (GERNIKA) - NOA ROMAÑA (LA SALLE) - IONE AGUIRRE (LA SALLE) - HAIZEDER DE MIGUEL (LOIOLA INDAUTXU) GIZONEZKO KADETEAK - LANDER BARRUETABEÑA (F. BILBAO BASKET) - ION BARROSO (F.

MINI-JORGE

Nobedade ugari Minien deialdi berrietan

10/11/2021 • Berriak, Nagusiak, Selekzioak • Views: 973

Bizkaiko MINIBASKET MAILAKO GIZONEZKOEN aurre-hautaketaren deialdia bidaltzen dizuegu. Entrenamendua , datorren igandean, Azaroak 14,   Deustuko La Salle Ikastetxean  (kiroldegian). Era berean,datoen babesaren gainean (LOPDGDD) jokalari bakoitzaren gurasoek edo ordezkari legalek sinatu

BIZK-INF-MASC---AIMAR-AMEST

28 bizkaitar Euskadiko Haur eta Kadete mailako Aurre-Selekzioetan

10/11/2021 • Berriak, Nagusiak, Selekzioak • Views: 619

KADETE EMAKUMEZKOAK - NAIA ZUBIAGA (SEGLE XXI) - DAVIANE MINDOUDI (SEGLE XXI) - LEIRE VALLEJO (GERNIKA) - NORA UNAMUNO (GERNIKA) - ANE MADARIAGA (GERNIKA) - NOA ROMAÑA (LA SALLE) - IONE AGUIRRE (LA SALLE) - HAIZEDER DE MIGUEL (LOIOLA INDAUTXU) - NAGORE LEGARRETA (LOIOLA INDAUTXU) GIZONEZKO

MINI-JOKIN

Minien txanda Bizkaiko aurre-selekzioetan

03/11/2021 • Berriak, Nagusiak, Selekzioak • Views: 1085

Bizkaiko MINIBASKET MAILAKO GIZONEZKOEN aurre-hautaketaren deialdia bidaltzen dizuegu. Entrenamendua , datorren igandean, Azaroak 7,   Deustuko La Salle Ikastetxean  (kiroldegian). TOKIA / LUGAR: LA SALLE IKASTETXEA (Kiroldegian) Madariaga Etorbidea kalea, 67 – Deustu (Bilbao) EGUNA / DIA :

SELECCION-INF-MASC

Euskadiko eta Nafarroako Txapelketetarako Haur Mailako Bizkaiko Selekzioen deialdia

27/10/2021 • Nagusiak, Selekzioak • Views: 689

Urriak 31 (igandea) 13: 00etan, Bilbotik irtetea, Villa de Bilbao Hotelaren ondoko autobus geltokia (Sdo Plazaren ondoan. Bihotza). 13: 20etan, suhiltzaileen autobus-geltokia Durangoko ordainlekuaren irteeran (Durango eta Gernikako jokalarien joan-etorria) 16: 00etan, Gizonezkoen Haur Mailako

SELECCION-CAD-FEM

Euskadi eta Nafarroako Txapelketetarako Bizkaiko Kadete Selekzioen deialdia

27/10/2021 • Berriak, Nagusiak, Selekzioak • Views: 642

(ARGAZKIA: Óscar Villaverde) Urriak 30 (larunbata) 10: 00etan, Bilbotik irtetea, Villa de Bilbao Hotelaren ondoko autobus geltokia (Sdo Plazaren ondoan. Bihotza). 10: 20etan, suhiltzaileen autobus-geltokia Durangoko ordainlekuaren irteeran (Durango eta Gernikako jokalarien joan-etorria) 16:

CAD-MASC-AMISTOSO-CANTABRIA

Bizkaiko Haur eta Kadete mailako aurre-selekzioen azkenaurreko deialdiak

20/10/2021 • Berriak, Nagusiak, Selekzioak • Views: 590

KADETE MAILAKO EMAKUMEZKOEN aurre-hautaketaren deialdia Bizkaiko KADETE MAILAKO EMAKUMEZKOEN aurre-hautaketaren deialdia bidaltzen dizuegu. Urriaren 24an entrenamendua egingo du Deustuko La Salle Ikastetxea( Kiroldegia) eta urriaren 26an eta 28an Lauro Ikastolan EGUNA / DÍA : 24/10/2021 TOKIA /