MENU
MINI-BIZK-FEM-CANT

Bizkaiko Mini selekzioak prestatzen ari dira eta Txapelketako egutegia ezagutzen dugu

Bizkaia Minien aurreselekzioen prestaketa are gehiago zehazten ari da, izan ere, Euskadiko eta Nafarroako Txapelketaren prestakuntzari begira azken txanpan sartu da. Horregatik, berritasunen bat dago deialdiei dagokienez.

MINIBASKET MAILAKO EMAKUMEZKOEN

Bizkaiko MINIBASKET MAILAKO EMAKUMEZKOEN hautaketaren deialdia bidaltzen dizuegu. Entrenamendua , datorren larunbatean, ekainak 4,   Deustuko La Salle Ikastetxean  (kiroldegian).

NIKOLE DÍAZ MIER (DOSA SALESIANOS)
LAIA ARTETXE URLEZAGA (SEBER ALTUBE)
OLATZ TORREALDAY OAR-ARTETA (SAN FIDEL)
URIBARRI PERUGORRIA IRIARTE (TABIRAKO JESUITAK)
AMAIA UNAMUNO OMAETXEBARRIA (ALLENDE SALAZAR)
LIBE HORMAETXE ZABALA (TABIRAKO KURUTZIAGA)
AINHOA GOROSTIAGA CRESPO (LOIOLA INDAUTXU)
NEREA SALGADO GOROSTIAGA (MARISTAS)
AROA CUADRA ÁLVAREZ (GETXO)
NERE BLANCO GALLASTEGI (IBAIZABAL)
NAHIKARI TORRES SÁNCHEZ (IBAIZABAL)
ANE ZARZUELO (ASKARTZA CLARET)
UXUE FERNÁNDEZ PÉREZ (BEGOÑAZPI)

Hautatzailea /Seleccionador: Iker Anón
Laguntzaileak Ayudantes: Noemí López y Asís Iturbe

Deialdia

CALENDARIO DEL CAMPEONATO (Polideportivo Divino Maestro – Vitoria-Gasteiz)

SEMIFINALES 11 – 06 – 2022 (sábado)

12 horas: ARABA  - BIZKAIA

18 horas: NAVARRA – GIPUZKOA

FINALES 12 – 06 – 2022 (domingo)

12 horas: Tercer puesto

18 horas: Final

MINIBASKET MAILAKO GIZONEZKOEN

Bizkaiko MINIBASKET MAILAKO GIZONEZKOEN hautaketaren deialdia bidaltzen dizuegu. Entrenamendua , datorren larunbatean, ekainak 4,   Deustuko La Salle Ikastetxean  (kiroldegian).

MARTIN LOPEZ (ASKARTZA)
PATRIK ALAÑA (BERANGOKO HONTZURIAK)
IMANOL MONTAÑO (BERANGOKO HONTZURIAK)
OIER GANZABAL (BERRIO-OTXOA)
ASIER PEREZ (BERRIO-OTXOA)
GALDER MATEO (BERRIO-OTXOA)
PEDRO MONASTERIO (BOSKOZALEAK)
MIGUEL ANDRIO (ESCOLAPIOS)
MARKEL BENGOETXEA (EGUZKIBEGI IBAIZABAL)
ANDER MUÑOZ (SALLEKO)
ABDUL RAHMAN (SALLEKO)
AIMAR URIZ (GETXO)

Hautatzailea / Seleccionador: Jon Ander Paredes
Laguntzaileak /Ayudantes: Asier González e Iker Vicente

Deialdia

CALENDARIO DEL CAMPEONATO (Polideportivo Divino Maestro - Vitoria-Gasteiz)

SEMIFINALES 11 – 06 – 2022 (sábado)

10 horas: ARABA  - BIZKAIA

16 horas: NAVARRA – GIPUZKOA

FINALES 12 – 06 – 2022 (domingo)

10 horas: Tercer puesto

16 horas: Final