MENU
MINI-BIZK-MASC

Bizkaiko Miniak eta Juniorrak prestatzeko azken esprinta

Hemen dira Euskadi eta Nafarroako Txapelketak eta Bizkaiko Mini eta Junior Txapelketak. Bizkaiko Emakuzmekoen Junior Aurre-Selekzioa, abenduaren 22an eta 23an entrenamenduak egingo dituena, eta gizonezkoena, abenduaren 22an, 23an eta 26an. Bestalde, Bizkaiko Minibasket Emakumezkoen Aurre-Selekzioak eta Minibasket Gizonezkoen entrenamenduak egingo dituzte abenduaren 22, 23 eta 28an. Jarraian, informazioa zabalduko dugu.
 

MINIBASKET MASCULINA

  • EGUNA / DIA: 22/12/2021 (miércoles)
  • Deialdia / Convocatoria: 18:00etan
  • TOKIA / LUGAR: Lauro Ikastola
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 18:00etatik 20:00etara
  • EGUNA / DIA: 23/12/2021 (jueves)
  • Deialdia / Convocatoria: 18:00etan
  • TOKIA / LUGAR: Lauro Ikastola
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 18:00etatik 20:00etara
  • EGUNA / DIA: 28/12/2021 (martes)
  • Deialdia / Convocatoria: 16:00etan
  • TOKIA / LUGAR: La Salle Kiroldegian
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 16:00etatik 18:00etara

MARTIN LOPEZ (ASKARTZA)
MIKEL LUEJE (ASKARTZA)
PATRIK ALAÑA (BERANGOKO HONTZURIAK)
MIKEL RODRÍGUEZ (BERANGOKO HONTZURIAK)
IMANOL MONTAÑO (BERANGOKO HONTZURIAK)
UNAX MARTINEZ (BERRIO-OTXOA)
OIER GANZABAL (BERRIO-OTXOA)
ASIER PEREZ (BERRIO-OTXOA)
GALDER MATEO (BERRIO-OTXOA)
PEDRO MONASTERIO (BOSKOZALEAK)
MIGUEL ANDRIO (AD ESCOLAPIOS BILBAO)
MARKEL BENGOETXEA (EGUZKIBEGI IBAIZABAL)
ANDER MUÑOZ (SALLEKO)
MARTXEL POMES (TABIRAKO)

Hautatzailea / Seleccionador: Jokin Kamiruaga
Laguntzaileak /Ayudantes: Gorka Atxalandabaso eta Jon Ander Paredes.

MINIBASKET FEMENINA

  • EGUNA / DIA: 22/12/2021 (miércoles)
  • Deialdia / Convocatoria: 18:00etan
  • TOKIA / LUGAR: Lauro Ikastola
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 18:00etatik 20:00etara
  • EGUNA / DIA: 23/12/2021 (jueves)
  • Deialdia / Convocatoria: 18:00etan
  • TOKIA / LUGAR: Lauro Ikastola
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 18:00etatik 20:00etara
  • EGUNA / DIA: 28/12/2021 (martes)
  • Deialdia / Convocatoria: 16:00etan
  • TOKIA / LUGAR: La Salle Kiroldegian
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 16:00etatik 18:00etara

UXUE AGUIRRE ITURBURU (LA SALLE)
ALEJANDRA SIERRA CASADO ( LA SALLE)
NIKOLE DÍAZ MIER (DOSA SALESIANOS)
LAIA ARTETXE URLEZAGA (SEBER ALTUBE)
OLATZ TORREALDAY OAR-ARTETA (SAN FIDEL)
URIBARRI PERUGORRIA IRIARTE (TABIRAKO JESUITAK)
AMAIA UNAMUNO OMAETXEBARRIA (ALLENDE SALAZAR)
LIBE HORMAETXE ZABALA (TABIRAKO KURUTZIAGA)
AINHOA GOROSTIAGA CRESPO (LOIOLA INDAUTXU)
NEREA SALGADO GOROSTIAGA (MARISTAS)
AROA CUADRA ÁLVAREZ (GETXO)
NERE BLANCO GALLASTEGI (IBAIZABAL)
NAHIKARI TORRES SÁNCHEZ (IBAIZABAL)

Hautatzailea /Seleccionador: Jorge García
Laguntzaileak / Ayudantes: Iker Añón, Noemi López e Iratxe Adán

JUNIOR MASCULINA

  • EGUNA / DIA: 22/12/2021 (miércoles)
  • Deialdia / Convocatoria: 19:40etan
  • TOKIA / LUGAR: Colegio Irlandesas (campo de abajo)
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 19:40etatik 21:30etara
  • EGUNA / DIA: 23/12/2021 (jueves)
  • Deialdia / Convocatoria: 18:15etan
  • TOKIA / LUGAR: Colegio Irlandesas (campo verde)
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 18:30etatik 20:15etara
  • EGUNA / DIA: 26/12/2021 (domingo)
  • Deialdia / Convocatoria: 11:00etan
  • TOKIA / LUGAR: Colegio Irlandesas (campo de abajo)
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 11:15etatik 13:00etara

AIERT VELASCO (BILBAO BASKET)
KEPA DE CASTRO (BILBAO BASKET)
IKER CHACON (BILBAO BASKET)
JAVIER RODRIGUEZ (BILBAO BASKET)
OIER RIVAS (BILBAO BASKET)
BEÑAT ARTEAGOITIA (BILBAO BASKET)
DAVID MONGE (BILBAO BASKET)
GONZALO HUESO (SANTURZTI)
OIER DE LAS HERAS (SANTURTZI)
URKO MADARIAGA (SANTURTZI)
JOKIN CAMARERO (TABIRAKO)
ZAKARIAE GHASSEL (PATRONATO)
AITOR GOMEZ (ASKARTZA CLARET)

Hautatzailea /Seleccionador: Eneko Izkara
Laguntzaileak Ayudantes: : Iñigo Núñez, Gorka Seco y Javier Sainz de la Maza

JUNIOR FEMENINA

  • EGUNA / DIA: 22/12/2021 (miércoles)
  • Deialdia / Convocatoria: 18:15etan
  • TOKIA / LUGAR: Colegio Irlandesas (campo verde)
  • Partido amistoso: 19:00etan
  • EGUNA / DIA: 23/12/2021 (jueves)
  • Deialdia / Convocatoria: 17:45etan
  • TOKIA / LUGAR: Polideportivo Errotarena
  • Entrenamendua/Entrenamiento: 18:00etatik 20:00etara

UXUE JUBERA (LOIOLA INDAUTXU)
MAIALEN DE MIGUEL (LOIOLA INDAUTXU)
NEREA CARRASCO (LOIOLA INDAUTXU)
LAURA CASTRO (LOIOLA INDAUTXU)
AMARA BERAZA (LOIOLA INDAUTXU)
ANE GONZÁLEZ (TABIRAKO)
NAIA PUENTE (TABIRAKO)
ELENE SARASUA (TABIRAKO)
OLATZ FERNÁNDEZ (BARAKALDO BASKET)
JULENE ROYALE (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)
OLAIA ARENAS (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)
PAULE LOROÑO (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)
NILE MUGIRA (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)
JUNE RUIZ (LOINTEK GERNIKA IBAIZABAL)

Hautatzailea /Seleccionadora: Nerea Sanz
Laguntzaileak Ayudantes: Ibon López de Letona y María San Cristóbal