MENU
euskadi

Euskadiko Kadete eta Haur Selekzioen eta Aurre-Selekzioen deialdiak lehen urtekoentzat

Euskadiko hautatzaileek Kadete eta Haur mailako Autonomi Selekzioen Espainiako Txapelketetan parte hartuko duten 12 hautatzaileak aukeratu dituzte. Igande honetan saio bikoitz berri bat guztientzat. Eta beste alde batetik, 2021eko abenduaren 26tik 28ra egingo den 1. urteko Kadete eta Infatil mailako Euskadiko Aurre-Selekzioaren kontzentraziorako deituak eta deituak ezagutzera eman dira.

EMAKUMEZKOA KADETEAK

- NAIA ZUBIAGA (SEGLE XXI)
- DAVIANE MINDOUDI (SEGLE XXI)
- LEIRE VALLEJO (GERNIKA)
- NORA UNAMUNO (GERNIKA)
- NOA ROMAÑA (LA SALLE)
- IONE AGUIRRE (LA SALLE)
- HAIZEDER DE MIGUEL (LOIOLA INDAUTXU)

GIZONEZKO KADETEAK

- LANDER BARRUETABEÑA (F. BILBAO BASKET)
- ION BARROSO (F. BILBAO BASKET)
- ENEKO RAMOS (F. BILBAO BASKET)
- LEO DIEZ (LOIOLA INDAUTXU)
- IKER APARICIO (SANTURTZI)
- DJIBRIL KEITA (SANTURTZI)

EMAKUMEZKOEN HAUR MAILA

- MALEN PERUGORRIA (TABIRAKO)
- MALEN ROYUELA (TABIRAKO)
- LEIRE ORDORIKA (LOINTEK GERNIKA)
- ANE ITURRIOZ (LOINTEK GERNIKA)
- MAREN SAN JOSE (LOINTEK GERNIKA)
- JULIA ECHANOVE (DOSA SALESIANOS)

GIZONEZKOEN HAUR MAILA

- ASIER FERNANDEZ (F. BILBAO BASKET)
- MIKEL LIÑARES (F. BILBAO BASKET)
- AIMAR DOMINGUEZ (F. BILBAO BASKET)

CADETE FEMENINA 1ER AÑO

- ELISA OLEAGA (ESCOLAPIOS)
- AMANE ARIÑO (TABIRAKO)
- MADDI GOROSTIAGA (GERNIKA)
- NAROA MUGARTEGI (GERNIKA)
- LEIRE RAMIREZ (GERNIKA)
- MAIDER MARDARAS (TABIRAKO)
- NEKANE ORIO (GERNIKA)
- IRATI DONAZAR (GERNIKA)

CADETE MASCULINA 1ER AÑO

- ANTON ALAÑA (BILBAO BASKET)
- GUILLERMO BRAVO (BILBAO BASKET)
- HARITZ MATEO (BILBAO BASKET)
- AIMAR MINTEGUI (BILBAO BASKET)
- UNAX CALVO (SANTURTZI)
- BROOKLYN CHIEDO (BARAKALDO BASKET)

INFANTIL FEMENINA 1ER AÑO

- NUE COTORRUELO (UNAMUNO)
- IRATI ALBERDI (TABIRAKO)
- IZARO KORTABITARTE (TABIRAKO)
- JUNE RILOBA (LA SALLE)
- IRATI IKAZURIAGA (GERNIKA)
- NORA LEGARRETA (GERNIKA)
- ELI SARRIA (ASKARTZA)
- ANE CIRION (AGUILAS SALESIANOS)
- NADIA MARTINEZ (AGUILAS SALESIANOS)

INFANTIL MASCULINA 1ER AÑO

- JON FRIAS (BILBAO BASKET)
- JON GOMEZ (BILBAO BASKET)
- MIKEL MARDARAS (TABIRAKO)
- ENEKO ARKARAZO (TABIRAKO)
- PABLO VALENCIA (BILBAO BASKET)
- MIKEL MARTINEZ DE OSABA (PAULES)