MENU
MINI-MASC-BIZK--CANTABRIA

Txapelketa aurreko azken entrenamenduak burutuko dituzte Bizkaiko selekzioek

(ARGAZKIA: Óscar Villaverde) Mini eta Junior mailako Bizkaiko selekzioen azken entrenamendu saioak.  Datorren astean Euskadi eta Nafarroako Txapelketak jokatuko dira eta azken aldaketak egiteko denbora baino ez da geratzen. Hemen dituzue azken deialdiak.

GIZONEZKOEN JUNIOR MAILAKO SELEKZIOA

NAHUEL DEL VAL (BILBAO BASKET)
DIEGO RODRIGUEZ (BILBAO BASKET)
GONZALO BASTERRECHEA (BILBAO BASKET)
ASIER FERNANDEZ (BILBAO BASKET)
UNAI BARANDALLA (BILBAO BASKET)
MIGUEL RUIZ (BILBAO BASKET)
ARITZ GUTIEZ (BILBAO BASKET)
IÑIGO PEDROSA (BILBAO BASKET)
MIKEL BALLESTEROS (LA SALLE)
ANDER GÓMEZ (LA SALLE)
JAIME LACABEX (LOIOLA INDAUTXU)
UNAI BONILLA (SANTUTXU)
BINGEN PÉREZ (ZORNOTZA)

Hautatzailea: Carlos Ballesteros
Laguntzaileak: Unai Fernández, Imanol Celaya eta Iagoba Pérez

Deialadia

GIZONEZKO MINIBASKET SELEKZIOA

URKO CORNEJO (SANTUTXU)
HARITZ MATEO (SANTUTXU)
IKER VILLAVERDE (LOIOLA INDAUTXU)
GUILLERMO BRAVO (GETXO)
ANARTZ ASTORKITZA (EGUZKIBEGI IBAIZABAL)
AIMAR MINTEGUI (URDANETA)
ANER SARDUI (SAN FIDEL)
XABIER ETXEBARRIA (GERNIKA)
JULEN GASCÓN (ASKARTZA CLARET)
ANTÓN ALAÑA (BERANGOKO HONTZURIAK)
MARIO LEÓN (JESUITINAS)
GUILLERMO MEDIAVILLA (BSK BASAURI)
UNAX CALVO (BARRENA BERRI)
JON BARROSO (BARRENA BERRI)

Hautatzailea: Aimar Herrán
Laguntzaileak: Asier Esteban y Diego Duque

Deialdia

EMAKUMEZKOEN JUNIOR MAILAKO SELEKZIOA

PAULE PORTILLA (LOIOLA INDAUTXU)
LEIRE VINDELL (LOIOLA INDAUTXU)
ANNE MAURAZA (LOIOLA INDAUTXU)
AMAYA BASAGUREN (LOIOLA INDAUTXU)
LEIRE SESÉ (LOIOLA INDAUTXU)
JUNE ZUBIAGA (GERNIKA)
MAIALEN IRIDI (GERNIKA)
GARAZI ABERASTURI (GERNIKA)
PAULE BASOZABAL (TABIRAKO)
OIHANE CARRALERO (LA SALLE)
MARIA CANO (LA SALLE)
SHEILA PRIETO (LA SALLE)
LUCÍA LEGUINA (LA SALLE)

Hautatzailea: David Saiz
Laguntzaileak: Markel Berrojalbiz, Natxo Gómez eta Iker Calvo

Deialadia

EMAKUMEZKO MINIBASKET SELEKZIOA

IRATI DONAZAR (PAULES)
LEIRE RAMIREZ (LAURO IK.)
JUNE GUISASOLA (ALLENDE SALAZAR)
MAIDER ELGEZABAL (ALLENDE SALAZAR)
NORA UNAMUNO (ALLENDE SALAZAR)
IRATI CASTRESANA (BALMASEDA)
NEKANE ORIO (BALMASEDA)
NAROA MUGARTEGI (SEBER ALTUBE)
MADDI GOROSTIAGA (SEBER ALTUBE)
YAIZA GONZALEZ (SEBER ALTUBE)
MAIER MARDARAS (TABIRAKO JESUITAK)
AMANE ARIÑO (TABIRAKO JESUITAK)
LEIRE ETXEBARRIA (ALLENDE SALAZAR)

Hautatzailea: Begoña Jimenez
Laguntzaileak: Aiert Uribe y Mikel Retolaza

Deialadia