MENU
JUN-FEM-BIZKA

Lagunarteko partiduak Kantabrian minientzat eta entrenamenduak Juniorrentzat

Gainean ditugu Euskadi eta Nafarroako Txapelketak eta Junior mailako hautatzaileek hautatu dituzte bertan izango diren partaideak. Emakumezko Juniorrak igandean entrenatuko dute eta gizonezkoek datorren asteazkenean. Miniek asteburu honetan dute lehen proba garrantzitsua Camargon Kantabriako selekzioaren aurka.

GIZONEZKOEN JUNIOR MAILAKO AURRE-SELEKZIOA

EGUNA: 2018/12/19 (asteazkena)
TOKIA: La Salle Ikastetxea (Kiroldegia)
ORDUA: Deialdia: 18:45etan Entrenamendua: 19:00etatik 20:30etara

NAHUEL DEL VAL (BILBAO BASKET)
DIEGO RODRIGUEZ (BILBAO BASKET)
GONZALO BASTERRECHEA (BILBAO BASKET)
ASIER FERNANDEZ (BILBAO BASKET)
UNAI BARANDALLA (BILBAO BASKET)
MIGUEL RUIZ (BILBAO BASKET)
ARITZ GUTIEZ (BILBAO BASKET)
IÑIGO PEDROSA (BILBAO BASKET)
MIKEL BALLESTEROS (LA SALLE)
ANDER GÓMEZ (LA SALLE)
JAIME LACABEX (LOIOLA INDAUTXU)
UNAI BONILLA (SANTUTXU)
BINGEN PÉREZ (ZORNOTZA)

Hautatzailea: Carlos Ballesteros
Laguntzaileak: Unai Fernández, Imanol Celaya eta Iagoba Pérez

Deialadia

GIZONEZKO MINIBASKET AURRE-SELEKZIOA

Abenduaren 16an (igandea) Juan de Herrera Pabilioian, Industria 66 kalea – 39600 Camargo (Maliaño), jokatu duten lagunarteko partiduan parte hartzeko deituak izan diren klubeko jokalarien zerrenda eransten dugu. Hori dela eta, data horretarako programatutako bidaia plana zehazten dugu:
-14:15etan, Bilboko Bihotz Sakratuaren Plazatik irteera (Euskalduna zubiaren noranzkoa)
-16:30etan, Emakumezko Minibasket mailako partidua KANTABRIA – BIZKAIA
-18:15etan, Gizonezko Minibasket mailako partidua KANTABRIA – BIZKAIA

URKO CORNEJO (SANTUTXU)
HARITZ MATEO (SANTUTXU)
IKER VILLAVERDE (LOIOLA INDAUTXU)
GUILLERMO BRAVO (GETXO)
ANARTZ ASTORKITZA (EGUZKIBEGI IBAIZABAL)
AIMAR MINTEGUI (URDANETA)
ANER SARDUI (SAN FIDEL)
XABIER ETXEBARRIA (GERNIKA)
JULEN GASCÓN (ASKARTZA CLARET)
ANTÓN ALAÑA (BERANGOKO HONTZURIAK)
MARIO LEÓN (JESUITINAS)
GUILLERMO MEDIAVILLA (BSK BASAURI)
UNAX CALVO (BARRENA BERRI)
JON BARROSO (BARRENA BERRI)

Hautatzailea: Aimar Herrán
Laguntzaileak: Asier Esteban y Diego Duque

Deialadia

EMAKUMEZKOEN JUNIOR MAILAKO AURRE-SELEKZIOA

EGUNA: 2018/12/16 (IGANDEA)
TOKIA: La Salle Ikastetxea (Kiroldegia)
ORDUA: Deialdia: 17:45etan Entrenamendua: 18:00etatik 20:00etara

PAULE PORTILLA (LOIOLA INDAUTXU)
LEIRE VINDELL (LOIOLA INDAUTXU)
ANNE MAURAZA (LOIOLA INDAUTXU)
AMAYA BASAGUREN (LOIOLA INDAUTXU)
LEIRE SESÉ (LOIOLA INDAUTXU)
JUNE ZUBIAGA (GERNIKA)
MAIALEN IRIDI (GERNIKA)
GARAZI ABERASTURI (GERNIKA)
PAULE BASOZABAL (TABIRAKO)
OIHANE CARRALERO (LA SALLE)
MARIA CANO (LA SALLE)
SHEILA PRIETO (LA SALLE)
LUCÍA LEGUINA (LA SALLE)

Hautatzailea: David Saiz
Laguntzaileak: Markel Berrojalbiz, Natxo Gómez eta Iker Calvo

Deialadia

EMAKUMEZKO MINIBASKET AURRE-SELEKZIOA

Bizkaiko EMAKUMEZKO MINIBASKET mailako Aurre-Selekzioaren abenduaren 16an (igandea) Juan de Herrera Pabilioian, Industria 66 kalea – 39600 Camargo (Maliaño), jokatu duten lagunarteko partiduan parte hartzeko deituak izan diren klubeko jokalarien zerrenda eransten dugu. Hori dela eta, data horretarako programatutako bidaia plana zehazten dugu:
-14:15etan, Bilboko Bihotz Sakratuaren Plazatik irteera (Euskalduna zubiaren noranzkoa)
-16:30etan, Emakumezko Minibasket mailako partidua KANTABRIA – BIZKAIA
-18:15etan, Gizonezko Minibasket mailako partidua KANTABRIA – BIZKAIA

IRATI DONAZAR (PAULES)
LEIRE RAMIREZ (LAURO IK.)
JUNE GUISASOLA (ALLENDE SALAZAR)
MAIDER ELGEZABAL (ALLENDE SALAZAR)
NORA UNAMUNO (ALLENDE SALAZAR)
IRATI CASTRESANA (BALMASEDA)
NEKANE ORIO (BALMASEDA)
NAROA MUGARTEGI (SEBER ALTUBE)
MADDI GOROSTIAGA (SEBER ALTUBE)
YAIZA GONZALEZ (SEBER ALTUBE)
MAIER MARDARAS (TABIRAKO JESUITAK)
AMANE ARIÑO (TABIRAKO JESUITAK)
LEIRE ETXEBARRIA (ALLENDE SALAZAR)

Hautatzailea: Begoña Jimenez
Laguntzaileak: Aiert Uribe y Mikel Retolaza

Deialadia