MENU
bizkaia selecciones

Juniorrak eta Miniak Bizkaiko deialdietan

Lehen deialdia jaso dute Bizkaiko Juniorretako aurre-selekzioek eta bigarrena Miniek. Asteburu honetan hasiko dira Euskadi eta Nafarroako Lurralde Selekzioen arteko Txapelketa prestatzen Juniorrak zerrenda zabal batekin. Miniekin gertatzen den bezala, hautatzaileek jokalari asko izango dituzte ikusgai baina dagoeneko zerrenda erdira murriztu da.

GIZONEZKO MINIBASKET AURRE-SELEKZIOA

EGUNA: 2018/11/11 (IGANDEA)
TOKIA: Lauro Ikastola (Kiroldegia)
ORDUA: Deialdia: 16:00etan Entrenamendua: 16:15etatik 18:00etara

URKO CORNEJO (SANTUTXU)
HARITZ MATEO (SANTUTXU)
IKER VILLAVERDE (LOIOLA INDAUTXU)
GUILLERMO BRAVO (GETXO)
GONZALO SERGIO (GETXO)
ANARTZ ASTORKITZA (EGUZKIBEGI IBAIZABAL)
AIMAR MINTEGUI (URDANETA)
AIMAR AMESTI (ZORNOTZA)
IKER BIKANDI (LOIOLA INDAUTXU)
ANER SARDUI (SAN FIDEL)
JULEN GASCÓN (ASKARTZA CLARET)
JON BARROSO (BARRENA BERRI)
ANTÓN ALAÑA (BERANGOKO HONTZURIAK)
XABIER GARCÍA-ARIÑO (TABIRAKO JESUITAK)
MARIO LEÓN (JESUITINAS)
GUILLERMO MEDIAVILLA (BSK BASAURI)
UNAX CALVO (BARRENA BERRI)

Hautatzailea: Aimar Herrán
Laguntzaileak: Asier Esteban y Diego Duque

Deialdi osoa

EMAKUMEZKO MINIBASKET AURRE-SELEKZIOA

EGUNA: 2018/11/11 (IGANDEA)
TOKIA: Lauro Ikastola (Kiroldegia)
ORDUA: Deialdia: 17:00etan Entrenamendua: 17:15etatik 19:00etara

IRATI DONAZAR (PAULES)
UXUE RUIZ (LAURO IK.)
LEIRE RAMIREZ (LAURO IK.)
IRATI SANCHEZ (LAUROIK.)
JUNE GUISASOLA (ALLENDE SALAZAR)
MAIDER ELGUEZABAL (ALLENDE SALAZAR)
NORA UNAMUNO (ALLENDE SALAZAR)
IRATI CASTRESANA (BALMASEDA)
NEKANE ORIO (BALMASEDA)
NAROA MUGARTEGI (SEBER ALTUBE)
MADDI GOROSTIAGA (SEBER ALTUBE)
YAIZA GONZALEZ (SEBER ALTUBE)
MAIER MARDARAS (TABIRAKO JESUITAK)
AMANE ARIÑO (TABIRAKO JESUITAK)
LEIRE ETXEBARRIA (ALLENDE SALAZAR)

Hautatzailea:: Begoña Jimenez
Laguntzaileak: Aiert Uribe y Mikel Retolaza

Deialdi osoa

GIZONEZKOEN JUNIOR MAILAKO AURRE-SELEKZIOA

EGUNA: 2018/11/11 (IGANDEA)
TOKIA: La Salle Ikastetxea (Kiroldegia)
ORDUA: Deialdia: 17:45etan Entrenamendua: 18:00etatik 19:30etara

NAHUEL DEL VAL (BILBAO BASKET)
DIEGO RODRIGUEZ (BILBAO BASKET)
GONZALO BASTERRECHEA (BILBAO BASKET)
ASIER FERNANDEZ (BILBAO BASKET)
UNAI BARANDALLA (BILBAO BASKET)
MIGUEL RUIZ (BILBAO BASKET)
ARITZ GUTIEZ (BILBAO BASKET)
IÑIGO PEDROSA (BILBAO BASKET)
ASIER GUERRA (BILBAO BASKET)
MIKEL BALLESTEROS (LA SALLE)
ANDER GÓMEZ (LA SALLE)
JAIME LACABEX (LOIOLA INDAUTXU)
JON ANDER MUGA (LOIOLA INDAUTXU)
PEIO ARRIARAN (TABIRAKO)
UNAI BONILLA (SANTUTXU)
IKER LEZAMA (UNAMUNO)
MARIO RODRIGUEZ (PATRONATO)
BINGEN PÉREZ (BIZKAIA)

Hautatzailea/Seleccionador: Carlos Ballesteros
Laguntzaileak/Ayudantes: Unai Fernández, Imanol Celaya y Iagoba Pérez

Deialdi osoa

EMAKUMEZKOEN JUNIOR MAILAKO AURRE-SELEKZIOA

EGUNA: 2018/11/11 (IGANDEA)
TOKIA: La Salle Ikastetxea (Kiroldegia)
ORDUA: Deialdia: 16:00etan Entrenamendua: 16:15etatik 18:00etara

PAULE PORTILLA (LOIOLA INDAUTXU)
LEIRE VINDELL (LOIOLA INDAUTXU)
ANE MAURAZA (LOIOLA INDAUTXU)
AMAYA BASAGUREN (LOIOLA INDAUTXU)
LEIRE SESÉ (LOIOLA INDAUTXU)
JUNE ZUBIAGA (GERNIKA)
MAIALEN IRIDI (GERNIKA)
GARAZI ABERASTURI (GERNIKA)
UXUE ABERASTURI (GERNIKA)
KRISTINA LABAURIA (GERNIKA)
PAULE BASOZABAL (TABIRAKO)
LUCÍA PÉREZ IGARTUA (TABIRAKO)
OIHANE CARRALERO (LA SALLE)
MARIA CANO (LA SALLE)
ANE ROMERO (LA SALLE)
MADDALEN CASINELLI (LA SALLE)
SHEILA PRIETO (LA SALLE)
LUCÍA LEGUINA (LA SALLE)
ALAZNE ITURRALDE (ASKARTZA)
ANE GARCÍA DE VICUÑA (ESCOLAPIOS)
JUNE URRUTIA (GETXO)
PAULA MONTAÑA (UNAMUNO)

Hautatzailea/Seleccionadora: David Saiz
Laguntzaileak/Ayudantes: Markel Berrojalbiz, Natxo Gómez e Iker Calvo

Deialdi osoa