Bizkaiko Seniorren All Starraz gozatu dute Paulesen | Federación Vizcaína de Baloncesto – Bizkaiko Saskibaloi Federazioa | Todas las informaciones del baloncesto vizcaíno federado y escolar. Bizkaiko Saskibaloi federatuaren eta eskolaren berri guztiak hemen
MENU
  • ALL-STAR7
  • ALL-STAR8
  • ALL-STAR6
  • ALL-STAR5
  • ALL-STAR4
  • ALL-STAR3
  • ALL-STAR2
  • ALL-STAR

Bizkaiko Seniorren All Starraz gozatu dute Paulesen

(ARGAZKIAK: Ruben Monasterio, Ainhoa Santos eta BarakaldoDigital) Pasa den larunbatean  Senior Mailetako Bizkaiko All Starra ospatu zen, Iker Añonen antolakuntzarekin eta Bizkaiko Saskibaloi Federazioaren laguntzarekin.  Azken denboraldietan burutu den jardunaldi honen helburua talde bizkaitar ezberdinetako jokalariak batzea da. Aurtengo edizio honetan jokalariak Bizkaiko Emakumezko eta Gizonezko seniorretako entrenatzaileen bozketen emaitzen ondorioz joan dira.

Lehendabizi Emakumezkoen All Starra ospatu zen eta bertako MVP-a Patricia Zarate izan zen, CB Paules taldekoa. Gizonezkoan bozka gehien jaso zuen Txus Murua izan zen, Askartzako pibota.

EMAKUMEZKOEN ALL STARRA

Talde argia

Iratxe Adán (Berrio Otxoa)
Izaskun Larrañaga (Dosa Salesianos)
Patricia Zárate (C.B.Paúles)
Ainhoa Ruiz (Dosa Salesianos)
Patricia Peña (Berrio Otxoa)
Carlota Infante (Dosa Salesianos)
Itsaso Berriatua (Dosa Salesianos)
Monica Cardero (C.B.Paúles)
Laura Carrascal (C.B.Paúles)
Miriam García (Erandio Altzaga)

Entrenatzaileak: Iker Añón – Joseto Sanchez

Talde iluna

Begotxu Pérez (Jesuitinas)
Jone Menendenz (Barrena Berri)
Estibaliz Ramos (Barakaldo EST)
Maite Muro (Oribeltza)
Ariane Aldama (Bidegintza)
Idoia Arana (Jesuitinas)
María Barrena (La Salle)
Aitziber Corcuera (Escolapios)
Ainhoa Criado (Jesuitinas)
Elena Cascales (Jesuitinas)

Entrenatzaileak: Javi Conejero – Ibon Bautista

GIZONEZKOEN ALL STARRA

Talde argia

Mikel Aguirre (Mungia)
Jon Águila (Dosa Salesianos)
Iker de Dios (Paúles)
Roberto Salazar (Paúles)
Arkaitz Alcodori (Leioa Berri)
Sergio Esmoris (Askartza)
Joseba Regueras (Col. Abogados)
Josu de la Vega (Leioa Berri)
Txus Murua (Askartza)

Entrenatzaileak: Mikel García – Iker Añón

Talde iluna

Alfonso Gonzalez (Txiki)
Nicolas Andia (Loiola Indautxu)
Peio Mendizabal (La Salle)
Asier Ferrero (Barrena Berri)
Adrian Armenteros (Parque Bilbao)
Ignacio Rebollo (Loiola Indautxu)
Jaime Zamamillo (Ugeraga)
Mikel Losada (Jesuitinas)
Joseto Sanchez (Baraka Saski)
Iker Errasti (Ibaizabal)
Asier Gonzalez (La Salle)

Entrenatzailea: Iñaki Sedano