MENU
agenda

Astebururako gomendatutako agenda

Otsailean sartu gara eta saskibaloi plan ezin hobea dugu Bizkaiko kantxetan. Euskal Ligak bigarren faseko ekuatorera iritsi dira, A1etik A6rako junior eta kadeteak lehiaketako tramu garrantzitsu batean sartu dira sailkapenei dagokionez, Seniorrak azken txanpan sartu dira eta Estatu mailan jokatzen duten 4 taldek etxean jokatzen dute. Partida erakargarri askoren artean aukeratu beharko dugu.

EMAKUMEZKOEN LIGA

LOINTEK GERNIKA BIZKAIA – C.R.E.F. HOLA

Maloste Kiroldegia larunbata 18:30etan

Gernikarrek kopa aurreko partidua jokatuko dute.

 

ZILARREZKO LEB

ZORNOTZA SASKIBALOI TALDEA – CAMBADOS CIDADE EUROPEA DO VIÑ

Larrea Kiroldegia Larunbata 18:30etan.

Etxetik kanpo lorturiko garaipena eta gero Zornotzarrek galiziarren aurka garaipena behar dute.

 

LIGA FEMENINA 2

GDKO IBAIZABAL – SNATT’S FEMENÍ SANT ADRIÁ

Urreta Kiroldegia Igandea 17:15etan.

Bigarren sailkatuak Galdakao bisitatuko du.Partidu zaila dute aurretik bizkaitarrek.

LIGA EBA

C.B. SANTURTZI SK - GALLOFA & CO

Mikel Trueba Kiroldegia Larunbata 19:10etan.

Partidu handia Santurtzin aurkari zuzen baten aurka.

 

GIZONEZKOEN LEHEN MAILA

GETXO S.B. – FUNDACION 5+11

Fadura Kiroldegia Larunbata 18:00etan.

Momentu on batean dagoen Getxok, liderraren bisita jasoko du.

 EMAKUMEZKOEN LEHEN MAILA

LEIOA SBT – GERNIKA KESB

Kandelazubieta Kiroldegia Larunbata 18:30etan.

Sailkapenean berdinduta dauden bi taldeen arteko derbia.

 

GIZONEZKOEN BIGARREN NAZIONAL MAILA

URDANETA – HOTEL GRAN BILBAO BERRIO-OTXOA

Urdaneta Ikastetxea Igandea 12:00etan.

Azken hiru partiduak irabazi dituzten taldeen arteko derbia.

 

EMAKUMEZKOEN BIGARREN NAZIONAL MAILA

ASKARTZA CLARET – CAMPUS PROMETE

Askartza Ikastetxea Larunbata 16:00etan.

Oso zaila izango da Leioarrentzat, Errioxako liderraren aurka irabaztea.

 

GIZONEZKOEN JUNIOR MAILAKO EUSKAL LIGA

LOIOLA INDAUTXU 99/00 – EASO ELKAR AUTOCARES

Jesuitak Ikastetxea Igandea 10:00etan.

Lehen garaipena lortu eta gero Indautxukoek bigarren garaipena bilatu nahi dute.

 

EMAKUMEZKOEN JUNIOR MAILAKO EUSKAL LIGA

GERNIKA KESB – IBAETA EASO DBN

Maloste Kiroldegia Igandea 16:00etan

Easo porrotik jaso ez duen talde bakarra da A1ean.

 

GIZONEZKOEN KADETE MAILAKO EUSKAL LIGA

BILBAO UNAMUNO – FUNDACION 5+11 A

Zorrotza Kiroldegia Larunbata 10:00etan

Bilbotarrek Baskoniaren filial indartsua hartuko dute.

 

EMAKUMEZKOEN KADETE MAILAKO EUSKAL LIGA

LA SALLE BILBAO – MONDRAGON UNIBERTSITATEA -A-

La Salle Ikastetxea Larunbata 16:15etan.

Bigarren fasean lehen garaipena lortzeko aukera paregabea.

 

GIZONEZKOEN SENIOR MAILA BEREZIA

ESCOLAPIOS  – JESUITINAS             

Escolapios Ikastetxea Larunbata 18:00etan.

Talde indartsuen arteko lehia Escolapios Ikastetxean.

 

SENIOR PRIMERA FEMENINO

BEGOÑAZPI 86  – UNIVERSIDAD DEUSTO LOIOLA               

Begoñazpi Ikastola Igandea 18:00etan.

Lehen postua dago jokoan derbi bizkaitarrean.

 

GIZONEZKOEN JUNIOR MAILA A-1

TOURNE BERRIO-OTXOA  – EUSKUBA TABERNA     

Berrio Otxoa Ikastetxea Larunbata 19:30etan.

Santutxukoek partidurik galdu gabe jarraitu nahi dute A-1ean.

 

EMAKUMEZKOEN JUNIOR MAILA A-1

MUNGIA ST  – GETXOSASKI      

Mungiako Kiroldegia Larunbata  12:45etan.

Partidu interesgarria sailkapeneko goiko postuak eskuratzea helburu duten talde hauentzat.

 

GIZONEZKOEN KADETE MAILA A-1

TABIRAKO BAQUE  – LEIOA SBT     

Landako Kiroldegia Larunbata 20:00etan.

Talde biek bere azken partiduak irabazi dituzte.

 

EMAKUMEZKOEN KADETE MAILA A-1

ESCOLAPIOS  – GERNIKA KESB       

Escolapios Ikastetxea Igandea 9:00etan.

Lehen fasean Euskal Ligarako sailkatzeko jokaturiko finalerdietako partidu berbera errepikatzen da.