Astebururako gomendaturiko agenda | Federación Vizcaína de Baloncesto – Bizkaiko Saskibaloi Federazioa | Todas las informaciones del baloncesto vizcaíno federado y escolar. Bizkaiko Saskibaloi federatuaren eta eskolaren berri guztiak hemen
MENU
agenda

Astebururako gomendaturiko agenda

Astebururako agenda zabala eta interesgarria dugu Bizkairako. Jarraian partidu interesgarri batzuk adierazten dizkizuegu baina gogoratu eskola kirola osoa eta beste partidu interesgarri batzuk ere ospatuko direla.

ENDESA LIGA

RETABET BILBAO BASKET – TECNYCONTA ZARAGOZA

Bilbao Arena Igandea 12:30etan

Beltzezko gizonek garaipena behar dute berriz ere bide ona hartzeko.

 GIZONEZKOEN LEHEN MAILA

TABIRAKO BAQUE – UNAMUNO

Landako Kiroldegia, Igandea 12:00etan

Derbi Bizkaitarra, bilbotarrak aurkariarengatik garaipen bakarrera daude.

 

EMAKUMEZKOEN LEHEN MAILA

AUSARTA BARAKALDO E.S.T. – TABIRAKO BAQUE

Lasesarre Kiroldegia, Igandea 12:30etan

Barakaldokoek, sailkapen buruko hirukotera hurbiltzea dute helburu.

 

GIZONEZKOEN BIGARREN MAILA

TABIRAKO BAQUE – GOIERRI QUAKER

Landako Kiroldegia, Larunbata 16:00etan

Durangarrak liderra hartuko dute etxean, eta sailkapenean aurre hartzeko aukera dute.

 

EMAKUMEZKOEN BIGARREN MAILA NAZIONALA

BURDINOLA GETXO – FRUTOS SECOS DLV NATURE LAS BELLOTAS

Fadura Kiroldegia Igandea 18:00etan

Joanekoan garaipen argia lortu zuten arabarrek.

GIZONEZKOEN JUNIOR MAILAKO EUSKAL LIGA

LOIOLA INDAUTXU 99/00 – FUNDACION 5+11 B

Jesuitak Eskola Igandea 10:00etan.

Bilbotarrek lehen garaipena bilatuko dute Euskal Ligan, bere zaletuen aurrean.

JUNIOR MAILAKO EMAKUMEZKOEN EUSKAL LIGA

Ez dago partidurik Bizkaian.

 

KADETE MAILAKO GIZONEZKOEN EUSKAL LIGA

BILBAO UNAMUNO – EASO 01 BEGITEK

Zorrotza Kiroldegia Larunbata 10:00etan.

Aurkari zaila Unamunorentzat, lehen jardunaldian erraz galdu eta gero.

KADETE MAILAKO EMAKUMEZKOEN EUSKAL LIGA

LA SALLE BILBAO – GERNIKA KESB

La Salle Ikastetxea Larunbata 13:00etan.

Gernikarrek lehen faseko bi partiduak irabazi zituzten.

 

MAILA BEREZIKO GIZONEZKO SENIORRAK

ASKARTZA CLARET  – LEIOA BERRI SBT            

Askartza Ikastetxea Larunbata 16:00etan

Leioarren arteko derbia. Talde biek jaitsiera postuetatik aldentzea dute helburu.

EMAKUMEZKOEN LEHEN MAILAKO SENIORRAK

UNIVERSIDAD DEUSTO LOIOLA  – AMETZA ESCOLAPIOS              

Jesuitak Ikastetxea Igandea 12:15etan.

Maila honetako talde indartsuenak aurrez aurre. 

GIZONEZKO JUNIORRAK A-1

EUSKUBA TABERNA  – DOSA SALESIANOS    

Urreta Kiroldegia Larunbata 18:00etan.

Galdakaokoei lehen partida irabaztea izango dute helburu kanpokoek.

 

EMAKUMEZKO JUNIORRAK A-1

ZORNOTZA ST  – ASKARTZA CLARET     

Ixerbekoa Kiroldegia Larunbata 16:00etan.

Talde biek Unamuno Liderrari jarraitzea dute helburu.

 

GIZONEZKO KADETAK A-1

LEIOA SBT  – CONSTRUCCIONES ARMETI    

Kandelazubieta Kiroldegia Larunbata 12:30etan.

Bi garaipen talde bakoitzarentzat.

 

EMAKUMEZKO KADETEAK A-1

GERNIKA KESB  – LAURO A      

Lauro Ikastola Igandea 10:00etan.

Beraien arteko partiduak oso berdinduak izan ziren lehen fasean, eta partidu onetara porrotik jaso gabe datoz.