MENU
agenda

Astebururako agenda gomendagarria

Ohikoa denez, hainbat ekitaldi interesgarri ditugu esku artean astebururako: Kopa jokatu ostean estatu-mailako txapelketa itzultzen da Bilbao Basketentzat, kadete eta juniorren bigarren faseko bigarren buelta eta Santurtzik Estelaren aurka duen norgehiagoka, besteak beste.

 

ENDESA Liga

DOMINION BILBAO BASKET – MORABANC ANDORRA

Bilbao Arena igandea 12:30 h.

Aurkari konplexua Andorrakoak.

 

EBA Liga

C.B. SANTURTZI SK - IGUALATORIO CANTABRIA ESTELA

Mikel Trueba polikirolddegia larunbata 18:45 h.

Bigarren postua jokoan.

 

Mutilen Lehen Maila

TABIRAKO BAQUE – ASKARTZA CLARET

Landako polikiroldegia larunbata 19:00 h.

Helburu ezberdinak derby bizkaitar honetan.

 

Nesken Lehen Maila

UNIVERSIDAD DEUSTO LOIOLA INDAUTXU – MEGACALZADO ARDOI

Jesuitas Eskola larunbata 20:00 h.

Erditik estu-estu jarriko litzateke sailkapena bilbotarrak irabazita.

 

Mutilen Bigarren Maila

SALLEKO RENAULT AUTONERVION – URDANETA

Las Llanas polikiroldegia larunbata 19:30 h.

Garaipen lokalak jaitsiera-postuak estutuko lituzke.

 

Nesken Bigarren Maila

BURDINOLA GETXO – CBSI. EMBALAJES BLANCO

Fadura polikiroldegia larunbata 18:00 h.

Seigarren postua jokoan.

 

Euskal Liga – Junior Mutilak

LOIOLA INDAUTXU 98 – ZAST ZARAUTZ ZKE

Jesuitas Eskola igandea 12:15 h.

Maila mantentzeko funtsezko partidua bilbotarrentzat.

 

Euskal Liga – Junior Neskak

LOIOLA INDAUTXU-98 – TABIRAKO BAQUE A

Jesuitas Eskola igandea 12:15 h.

Lokalak bosgarren garaipena eskuratzen saiatuko dira derby honetan.

 

Euskal Liga – Kadete Mutilak

TABIRAKO BAQUE A – TAKE TOLOSA

Tabira polikiroldegia larunbata 10:00 h.

Elkarren segidako hirugarrena bilatuko dute durangarrak.

 

Euskal Liga – Kadete Neskak

GERNIKA KESB – AUTOCARES ULACIA ISB

Maloste polikiroldegia igandea 11:00 h.

Lidergoa eskuratzeko lehia.

 

Senior Mutilak – Maila Berezia

UNIV.DEUSTO LOIOLA  – BIDEGINTZA     

Jesuitas Eskola larunbata 20:00 h.

Galtzailea gutxienez jardunaldi bat mantenduko da lau postuetatik at.

 

Senior Neskak – Lehen Maila

INFORMATICA SOPELANA UGESASKI  – BAR VICTOR PORTUGALETE OSK    

Sopela polikiroldegia igandea 12:30 h.

Irteera zaila mailako liderrentzat.

 

Junior Mutilak – Maila Berezia

LEIOA SBT  – TABIRAKO BAQUE            

Kandelazubieta polikiroldegia igandea 12:30 h.

Sailkapenaren buru dira lokalak.

 

Junior Neskak – Maila Berezia

UNAMUNO  – TABIRAKO BAQUE    

CP Felix Serrano Domingo 16:00 h.

Garaipena beharko dute bilbotarrak sailkapenaren buruan egoten jarraitzeko.

 

Kadete Mutilak – Maila Berezia

LA SALLE  – DOSA SALESIANOS

La Salle Ikastola igandea 12:45 h.

Erabakigarria suerta daiteke hirugarren postua.

 

Kadete Neskak – Maila Berezia

LAURO A – ASKARTZA CLARET

Lauro Ikastola larunbata 18:00 h.

Lehen postua erabakiko da partidu honen bitartez.