MENU
agenda

Astebururako agenda gomendagarria

Azkeneko jardunaldia Euskal Liga jokatzen dutenentzat; asteburu honetan erabakiko da beraz, zeintzuk lehiatuko diren txapeldun izateko eta zeintzuk borrokatuko duten mailan irauntzeko. Horrez gain, beti bezala, Bizkaiko lau talde erreferenteen partidak: Bilbao Basket, Gernika Bizkaia, GDKO Ibaizabal eta Santurtzi.

 

ENDESA LIGA

DOMINION BILBAO BASKET – RIO NATURA MONBUS OBRADOIRO

Bilbao Arena igandea 12:30 h.

Koparako sailkapena lortzeko partidu gakoa.

 

 

Nesken Liga

GERNIKA BIZKAIA – CADI LA SEU

Maloste polikiroldegia larunbata 18:30 h.

Playoffa jokoan, elkarren arteko bi talde inplikatu lehiatuko dira.

 

Nesken 2. Maila

GDKO IBAIZABAL – KEMEGAL CORTEGADA

Urreta polikiroldegia larunbata 18:00 h.

Hamahirugarren garaipena bilatzen dute galdakaoarrak.

 

EBA Liga

C.B. SANTURTZI SK – C.B.CLAVIJO

Mikel Trueba polikiroldegia larunbata 19:15 h.

morekoak goian jarraitzeko garaipen berri baten bila.

 

 

Mutilen Lehen Maila

TABIRAKO BAQUE – FUNDACION 5+11

Landako polikiroldegia larunbata 19:00 h.

Txapelketan ongi dabiltzan bien arteko partidu nagusia.

 

Nesken Lehen Maila

AUTOCARES ALBA LA SALLE – MEDIOLANUM PORTUGALETE OSK

La Salle polikiroldegia larunbata 18:00 h.

Sailkapenaren tarte baxuko derby bizkaitarra.

 

Mutilen Bigarren Maila

MUNGIA S.K. – CARNICAS SAN MARCIAL ERROIBIDE IRUN

Mungia polikiroldegia larunbata 16:00 h.

Elkarren segidako sei garaipen daramatzate bisitariak.

 

Nesken Bigarren Maila

AUSARTA BARAKALDO E.S.T. – CAMPUS PROMETE

Lasesarre polikiroldegia igandea 12:20 h.

Kolider postua mantentzen saiatuko dira etxekoak.

 

 

Junior Mutilak – Euskal Liga

UNAMUNO – TABIRAKO BAQUE

Zorroza polikiroldegia larunbata 12:00 h.

Durangarrak garaipena beharko dute eta Getxok bere partidua galtzea A1ean sartzeko.

 

Junior Neskak – Euskal Liga

TABIRAKO BAQUE A – GERNIKA KESB

Landako polikiroldegia larunbata 12:00 h.

A1 kategorian egongo diren biren arteko derby bizkaitarra.

 

Kadete Mutilak – Euskal Liga

UNAMUNO – TABIRAKO BAQUE A

Zorroza polikiroldegia larunbata 10:00 h.

Beste derby bizkaitar bat kasu honetan, sailkapena erabakita.

 

Kadete Neskak – Euskal Liga

GERNIKA KESB – EASO ATE ASESORES

Maloste polikiroldegia larunbata 12:30 h.

A1 prestatzen joateko norgehiagoka.

 

Senior Mutilak – Maila Berezia

UNIV.DEUSTO LOIOLA  - TABIRAKO BAQUE

Jesuitas Ikastola larunbata 16:00 h.

Gehiago estutu lezakete lauen arteko finala lokalek.

 

Junior mutilak – Maila Berezia

LEIOA SBT  – ESCOLAPIOS         

Kandelazubieta polikiroldegia larunbata 20:30 h.

Bilbotarren menderaezintasuna aproban jarriko dute lokalek.

 

Junior Neskak – Maila berezia

CONSTRUCCIONES ZAMAKOA  – ESCOLAPIOS

Urreta polikiroldegia igandea 10:00 h.

Garaitu gabe une honetan biek bigarren fase honetan.

 

Kadete Mutilak – Maila Berezia

ASKARTZA CLARET  – LA SALLE

Askartza Ikastola larunbata 18:00 h.

Lasallek haren bolada positiboarekin jarraitu nahi Leioatik irten bezain laster, garaiezin.

 

Kadete Neskak – Maila Berezia

LA SALLE 2000  – UNAMUNO

La Salle Ikastola igandea 12:45 h.

Garaipen bat talde bakoitzeko.