12 neska eta beste 12 mutil aukeratu dituzte dagoeneko hautatzaileek Bizkaia aldetik Euskadiko Junior txapelketari begira | Federación Vizcaína de Baloncesto – Bizkaiko Saskibaloi Federazioa | Todas las informaciones del baloncesto vizcaíno federado y escolar. Bizkaiko Saskibaloi federatuaren eta eskolaren berri guztiak hemen
MENU
BIZKAIA-JUN FEM - ENTRENA

12 neska eta beste 12 mutil aukeratu dituzte dagoeneko hautatzaileek Bizkaia aldetik Euskadiko Junior txapelketari begira

Beasaineko Antzizar polikiroldegian ospatuko den Euskadi Junior txapelketari dagozkion 12 neska eta beste 12 mutil hautatu dituzte dagoeneko entrenatzaileek. Dakizuenez, norgehiagokak abenduaren 5-7 bitartean izango dira. Zerrenda definitiboaz gain, bidaiaren plana eta xehetasunak zehazten dizkizuegu jarraian:

Nesken junior selekzioa
Txapelketaren aurretik hona hemen egingo diren entrenamenduak eta lagunarteko partida:

-Asteazkena, abenduak 2: Escolapiosen aurkako lagunarteko partida 20:30etan (19:30etan aurkeztu).
-Osteguna, abenduak 3: entrenamendua CPT Getxon 16:4eetatik 18:15era (16:30etan aurkeztu).
-Ostirala, abenduak 4: entrenamendua Lauro Ikastolan 19:15etatik 21:00etara (19:00etan aurkeztu).

ITZIAR ARIZTIMUÑO (LOIOLA INDAUTXU)
ANE OLAETA (GERNIKA KEBS)
ANE FERNANDEZ (TABIRAKO)
ARRATE ANZOLA (LOIOLA INDAUTXU)
ANA IRUSKIETA (GERNIKA KEBS)
ESTIBALIZ HERRERA (LOIOLA INDAUTXU)
OLATZ GARITAONAINDIA (TABIRAKO)
MIREN ARIN (TABIRAKO)
AITZIBER ARDANZA (TABIRAKO)
IRATI ONAINDIA (GERNIKA KEBS)
JULIA SAN JUAN (LOIOLA INDAUTXU)
ANA LEGUINA (LA SALLE)
Entrenatzaileak: Aitor Leizea, Roberto Flores y Gontzal Ballesteros
Delegatua: Javier Rodeño

Mutilen junior selekzioa
-Asteazkena, abenduak 2: lagunarteko partida La Salle polikiroldegian (19:45ean aurkeztu).
-Ostirala, abenduak 4: entrenamendua CPT Getxon 16:45etatik 18:15era (16:30etan aurkeztu).

JAVIER G.DE LANGARICA (UNAMUNO)
MIKEL SANTANA (UNAMUNO)
JAVIER MAZO (UNAMUNO)
ASIER HUEBRA (UNAMUNO)
MIKEL PEREDA (UNAMUNO)
XABIER AZPITARTE (GETXO)
JON GARRASTATXU (GETXO)
LORENTZO URIARTE (TABIRAKO)
MARKEL MENDIBE (TABIRAKO)
IKER MOJA (BERRIO OTXOA)
IÑIGO VANKONIGSLOO (LA SALLE)
IMANOL ARENAS (IBAIZABAL BASKET)

Hautatzailea: Carlos Ballesteros
Laguntzailea: Unai Fernández
Prestatzaile fisikoa: Hugo Salazar
Delegatua: Imanol Celaya.

Bidaiaren plana:
Igandea (abenduak 6):
07:20: Bilbotik irteera, Jesusen Bihotzeko plazatik.
07:35: Durangotik irteera, bidesariaren autobus-geltokian (Durango eta Gernikako jokalari neska eta mutilak).
10:00etan: Bizkaia-Araba – mutilak.
12:00etan: Bizkaia-Araba – neskak.
Partidak bukatutakoan, ogitartekoak banatuko zaizkie instalazioetan.
Bilbora itzultzea

Astelehena, (abenduak 7):
07:20: Bilbotik irteera, Jesusen Bihotzeko plazatik.
07:35: Durangotik irteera, bidesariaren autobus-geltokian (Durango eta Gernikako jokalari neska eta mutilak).
10:00etan: -Gipuzkoa-Bizkaia – mutilak.
12:00etan: Gipuzkoa-Bizkaia – neskak.
Partidak bukatutakoan, ogitartekoak banatuko zaizkie instalazioetan.
Bilbora itzultzea