Astebururako agenda gomendagarria | Federación Vizcaína de Baloncesto – Bizkaiko Saskibaloi Federazioa | Todas las informaciones del baloncesto vizcaíno federado y escolar. Bizkaiko Saskibaloi federatuaren eta eskolaren berri guztiak hemen
MENU
agenda

Astebururako agenda gomendagarria

Zubia bukatuta, martxan daude berriz maila guztietan. Hona hemen jardunaldiaren laburpena, baina hala ere beste hainbat kontsulta ditzakezula gogorarazten dizugu, webguneko ‘Competiciones’ talean.

Endesa Liga

DOMINION BILBAO BASKET – LABORAL KUTXA BASKONIA

Bilbao Arena igandea 13:00 h.

Morbo gehien dakarren euskal derbya, eta Begik dagoeneko jokalarien artean

 

Liga Femeninoa

GERNIKA BIZKAIA – AÑARES RIOJA ISB

Maloste polikiroldegia larunbata 18:30 h.

Euskal derbya, lokalak laugarren postua bilatzen saiatuz. 

 

LEB Plata

ZORNOTZA SASKIBALOI TALDEA – VITEN GETAFE

Larrea polikiroldegia, 1launbata r8:30 h.

Garaipenaren beharra dute zornotzarrek sailkapenean azken postua saihestu nahi badute. 

 

2. Liga Femeninoa

GDKO IBAIZABAL – RC CELTA ZORKA

Urreta polikiroldegia larunbata 18:00 h.

Aukera paregabea bizkaitarrentzat goian jarraitzeko.

 

Lehen Maila, Maskulinoa

UNIVERSIDAD DEUSTO LOIOLA IND. – GETXO S.B.

Jesuitas Eskola, igandea 12:15 h.

Derby bizkaitar honetan, bisitariak printzipioz ez dute  erraztasunik izango seigarren garaipena lortzeko.

 

Lehen Maila Femeninoa

TABIRAKO BAQUE – MEGACALZADO ARDOI

Landako polikiroldegia Domingo  12:00 h.

Talde gogorra durangarrentzat, elkarren segidako zazpigarren  garaipena lortze aldera.

 

Bigarren Maila Maskulina

MUNGIA S.K. – LEIOA SBT

Mungia polikiroldegia larunbata 16:00 h.

Sei garaipen dituzte lokalak, bost bisitariak. 

 

Bigarren Maila Femeninoa

BURDINOLA GETXO – CAMPUS PROMETE

Fadura polikiroldegia larunbata 18:00 h.

Unera arte, lokalak Logroñoko taldea baino garaipen bat gutxiago soilik.

Junior Mutilak – Euskal Liga.

UNAMUNO – EASO A

Zorrotza polikiroldegia larunbata 12:00 h.

Garaipena beharko dute bilbotarrak bigarren postua eskuratzeko.

 

Junior Neskak – Euskal Liga.

LOIOLA INDAUTXU-98 – ARANUR ISB

Jesuitas Eskola, larunbata 12:30 h.

Aukera ezin hobea bilbotarrentzat- Irabazita, lidergoa eskuratuko lukete.

Kadete Mutilak – Euskal Liga.

UNAMUNO – EASO HARANALDE

Zorrotza polikiroldegia larunbata 10:00 h.

Biek zazpi garaipenekin.

 

Cadete neskak – Euskal Liga.

GERNIKA KESB – TABIRAKO BAQUE A

Maloste polikiroldegia larunbata 10:30 h.

Nesken bi harrobi historien arteko norgehiagoka.

 

Senior Mutilak – Maila Berezia.

LEIOA BERRI SBT  – LA SALLE     

Kandelazubieta polikiroldegia igandea 11:00 h.

Froga gogorra bilbotarrentzat Leioan.

 

Senior Lehen Maila – emakumezkoak.

MUNGIA ST  – ESCOLAPIOS

Mungia polikiroldegia larunbata 18:00 h.

B taldean, lehenak hirugarrenen aurka.

 

Junior Mutilak – Maila Berezia

SANTURTZI  – TOURNE BERRIO OTXOA     

Mikel Trueba polikiroldegia larunbata 11:20 h.

A taldeko laugarren postua saihesteko  norgehiagoka.

 

Junior neskak – Maila Berezia

UNAMUNO  – TABIRAKO BAQUE         

C.P.Felix Serrano igandea 13:00 h.

Honetan ere, durangarrak   garaipenaren beharrean laugarren izatea saihesteko.

 

Kadete mutilak – Maila Berezia

GETXOSASKI  – CONSTRUCCIONES ARMETI

Gobela polikiroldegia larunbata 13:00 h.

 

Lehenbiziko postuan amaitzeko duelu zuzena.  Bisitariek sei puntuko errenta lortu beharko dute.

 

Kadete Neskak – Maila Berezia

TABIRAKO BAQUE B  – BETEGI BALMASEDA

Landako polikiroldegia igandea 10:00 h.

Bisitariak hiru puntuz irabazi behar dute lokalen laugarren postua eskuratzeko.