MENU
cartel mini

Euskadiko mini selekzioak San Fernandora doaz ostegun honetan

Euskadiko mini selekzioek, guztira 9 jokalari bizkaitarrekin, ostegun honetan San Fernandorako bidaia hasiko dute, bertan jokatuko den Espainiako Minibasket txapelketan parte hartzera. Txapelketa larunbatean hasiko da, eta hurrengo asteazkenera arte iraungo du.

Gure selekzioak Kategoria Berezian (gizonezkoak) eta Preferente Kategorian (emakumezkoak) jokatuko dute, hona hemen multzoak:

GIZONEZKOEN KATEGORIA

A multzoa: Andaluzia, Kanariak, Valentzia, Kantabria eta Euskadi

EMAKUMEZKOEN KATEGORIA

D multzoa: Euskadi, Extremadura, Murtzia eta Gaztela-Mantxa

Mini gizonezkoak

Ander Carnicero (Fundación 5+11)

Gorka Olarte (Ik. Olabide)

Sergio Aguilar (Fundación 5+11)

Xabier Bastida (Easo Adarra)

Mikel Bango (Easo Adarra)

Joseba Azpillaga (Iraurgi)

Guillermo González (Easo Adarra)

Joanes Arrieta (ZArautz)

Manex Ansorregi (Iraurgi)

Iñigo Pedrosa (Askartza)

Josu García-Ariño (Tabirako Jesuitak)

Gorka Nieto (Ibaizabal)

Mini emakumezkoak

Carlota González (Zuia)

Izaro Esteban (Ik. Olabide)

Jimena Cobo (Easo)

Ane Sudupe (Iraurgi)

Haizea Apellaniz (Arrasateko Ointxe)

Naia Badiola (Arrasateko Ointxe)

June Zubiaga (Allende Salazar)

Leire Mirandona (Allende Salazar)

Jone Gorostiaga (Allende Salazar)

Maialen Idiri (Allende Salazar)

Cristina Labauria (Allende Salazar)

Naia Sarasua (Tabirako Jesuitak)

HAUR KATEGORIAKO SELEKZIOEK LANEAN JARRAITZEN DUTE

Bestalde, haur kategoriako selekzioek lanean jarraituko dute igande honetan, Zaragozan jokatuko den Espainiako Txapelketa prestatzeko azken saioa izango dutelarik.

Haur kategoria gizonezkoak

Entrenamendua 2014ko apirilaren 13an, igandean, izango da, Jesuitak Ikastetxean (Kurutziaga kalea, 1 — Durango), hurrengo lan plangintzarekin.

- Entrenamendua: 10:30-12:30 (10:00etan aurkeztu)

- Bazkaria: 13:30

- Entrenamendua: 15:30-17:00

Jon Aldekoa (Tabirako)

Endika Alonso (Unamuno)

Jon García (Santurtzi)

Borja Fernández (Askartza)

Markel Presno (Tabirako)

Haur kategoria emakumezkoak

Entrenamendua 2014ko apirilaren 13an, igandean, izango da, Samaniego Ikastetxean (Monseñor Estenaga, 1 — Vitoria-Gasteiz), hurrengo lan plangintzarekin.

- Entrenamendua: 10:00-12:00 (9:45etan aurkeztu)

- Bazkaria: 13:00

- Entrenamendua: 15:30-17:30

Sandra Cubillas (La Salle)

Marta Alberdi (Gernika)

Maiane Aizpurua (Tabirako)

Aitana Vergara (Loiola Indautxu)