MENU
euskadi selecciones

Euskadiko selekzioetan, Miniek torneoa eta Haur kategoriakoek entrenamendua izango dute

Espainiako Haur Kategoria eta Minibasket txapelketetarako gero eta gutxiago falta, eta euskal selekzioek lanean jarraitzen dute txapelketara ahalik eta ondoen heltzeko. Asteburu honetan miniek torneo bat jokatuko dute, eta haur kategoriakoek, aldiz, entrenamendu gehiago.

Hautatuen zerrendak eta lan-plangintzak:

HAUR KATEGORIA MUTILAK

Entrenamendua, 2014ko matxoaren 30ean izango da (igandean), Urdaneta eskolan (Lauroeta, 6 —Loiu), ondorengo lan-plangintzarekin:
- Entrenamendua: 09:45etatik 11:45etara (09:00etarako bertaratu)
- Bazkaria: 13.00etan
- Entrenamendua: 15:30etatik 17:30etara

Jon Aldekoa (Tabirako)
Endika Alonso (Unamuno)
Jon García (Santurtzi)
Borja Fernández (Askartza)
Markel Presno (Tabirako)

 

HAUR KATEGORIA NESKAK

Entrenamendua, 2014ko matxoaren 30ean izango da (igandea), Samaniego eskolan (Monseñor Estenaga, 1 — Gasteiz), ondorengo lan-plangintzarekin:
- Entrenamendua: 10:00etatik 12:00etara (09:50etarako bertaratu)
- Bazkaria: 13:00etan
- Entrenamendua: 15:00etatik 17:30etara (18:00etan amaitu)

Sandra Cubillas (La Salle)
Marta Alberdi (Gernika)
Maiane Aizpurua (Tabirako)
Aitana Vergara (Loiola Indautxu)

 

MINI MUTILAK

Egonaldia, 2014ko martxoaren 29tik 30era egingo da Miranda de Ebron jokatuko den txapelketak iraun bitartean, eta ondorengo lan-plangintzarekin:

Eguna: 2014-03-29 (larunbata)
18:00etan: Partidua GALIZIA / EUSKADI

Eguna: 2014-03-30 (igandea)
09:30etan: Partidua EUSKADI – MADRIL
17:30etan: Partidua GAZTELA ETA LEON – EUSKADI

Iñigo Pedrosa (Askartza)
Josu García-Ariño (Tabirako Jesuitak)
Gorka Nieto (Ibaizabal)

 

MINI NESKAK

Egonaldia, 2014ko martxoaren 29tik 30era egingo da Miranda de Ebron jokatuko den txapelketak iraun bitartean, eta ondorengo lan-plangintzarekin:

Eguna: 2014-03-29 (Larunbata)
18:00etan: Partidua GALIZIA / EUSKADI

Eguna: 2014-03-30 (igandea)
09:30etan: Partidua EUSKADI – MADRIL
17:30etan: Partidua GAZTELA ETA LEON – EUSKADI

June Zubiaga (Allende Salazar)
Leire Mirandona (Allende Salazar)
Jone Gorostiaga (Allende Salazar)
Maialen Idiri (Allende Salazar)
Cristina Labauria (Allende Salazar)
Naia Sarasua (Tabirako Jesuitak)